teisipäev, 4. juuni 2013

Filter Temposõidu Karikasari 2013 - Viimsi etapp

Üks väike võlg on jäänud eelnevast perioodist.

Nimelt osalesin 29ndal Mail Viimsis temposõidu karikasarja etapil. Esmakordne kogemus minu jaoks - kuigi sõidan enamuse ajast üksi, siis see pingutus oli ikkagi kuidagi eriline / teine.

Ilm ei teinud ka toda esimest kogemust just lihtsaks - puhus tugev tuul, mis võistluse esimesel osal oli vastu.
Rada oli samuti väljakutsuv - nimelt tuli sõita üles Lubja mäe tõusust, lisaks veel kokku kolm 180 kraadist tagasipööret ja paar aeglast kurvi. Ehk siis kohti, kus tuleb hoog maha pidurdada ja siis uuesti kiirendama hakata oli küll ja küll.

Distantsi pikkuseks oli 17 km-i ja võitja läbis maa 23 minuti 27 sekundiga. Edestas teiseks tulnut enam kui 15 sekundiga. Kuigi ma sellest teemast väga midagi ei jaga siis ma kaldun arvama, et sellise distantsi puhul on see päris suur vahe. Võitja keskmine kiirus oli 43.46 km/h.

Endal õnnestus 247 osavõtja hulgas saada 208 koht. Aega läks 32 minutit ja 52 sajandikku (32.00.52). Kaotust esimesele enam kui 8 ja pool minutit. Keskmine kiirus 31.86 km/h.

Koht oli umbes selline nagu arvasin olevat / tulevat. Aeg tsipa kehvem - oleks soovinud ikkagi 30 minutiga asja ära teha. Aga noh eks alguses hoidsin tsipa tagasi või siis üritasin hoida väikest varu. Tagantjärgi võib öelda, et sellisel võistlusel pole midagi tagasi hoida. Tuleb kütta-kütta-kütta. Distants on niivõrd lühike, et lõpuga enam ei võta midagi tagasi.

Igatahes hakkas mulle see võistlusformaat täitsa meeldima ja järgmisel kolmapäeval (12.06) on Pirital järjekordne etapp. Kui midagi ette ei tule siis kindlasti lähen kohale. Sellel korda ju distants vaid 10 km-i :).
Hetkel ongi mõte, et nendel tempo sõitudel võiks / peaks kindlasti osalema ja keskmise kiiruse võiks saada stabiilselt üle 35 km/h, siis oleks hea juba küll.


Ahjaa kõrvale põikena ka seda, et silme eest võttis kirjuks nähes, mis tehnikaga rahvas kohal oli ja sõitis. Uskumatu. Õnneks oli sõitjaid ka tavaliste MTB'ga, kes vähegi pilti tasakaalustasid :)

PS! Homme õhtul korraldab klubi Tervisesport Pirital treeningu eraldistardi individuaalsõidu osas. Võibolla saab juba sealt mõne hea mõtte / idee, kuidas nädal hiljem head keskmist kiirust näidata :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar