esmaspäev, 15. september 2014

SEB Tallinna Maraton 2014

Viimane pikk ja raskem pingutus enne Tartu Jooksumaratoni tehtud.
Nagu eelnevas postituses sai mainitud osalen SEB Tallinna Maratoni poolmaratoni distantsil. Soov oli rünnata 1:30:00 aega ning startima pidin kusagilt lõpust.

Kolmest üks öeldu läks siis täide :).
Võistlusel osalesin.
Stardi positsioon oli mingil põhjusel teisest grupist.
Aeg oli 1:33:38 (1:33:28 neto).

Võistlus ise oli täitsa lõbus. Esimene pool oli tõsine võitlus iseendaga ja jalgadega. No ei tahtnud nad üldse liikuda. Olid kinni ja iga samm tuli jõuga teele saata. Umbes sarnane tunne oli ka nädal tagasi Pärnus Kahe silla jooksul. Eks peab nüüd mõtlema ja analüüsima, kas päev enne võistlust tehtav treening siiski ei sobi organismile või on treening liiga intensiivne või milles muus viga võib olla, nt soojendus pole õige või piisav.
Sel korral muidugi jättis oma jälje ka reedel-laupäeval toimunud tööalane üritus, kus sai palju püsti oldud, ringi liigutud ja eks natukene ka sportlasele mitte sobivate jookidega manustatud. Aa no hea oli :)

Jooksu juurde naastes peab mainima, et teine pool jooksust oli kohe mõnus. Mingi hetk enne munakividele jõudmist läks hetkeks nagu raskeks aga kuna teadsin, et tegelik distants on kilomeeter lühem kui siltidel, siis suutsin ennast kokku võtta ja edasi lipata. Munakivi tee tõus võttis küll hetkeks tempo alla ja algselt hoidsin ka pisut tagasi, kuna kartsin neid kive, aga tegelikult polnd seal midagi põhjust karta.

Ahjaa - distants oli kilomeeter lühem sel põhjusel, et kuni 20'nda kilomeetrini on suuremal või vähemal määral kannatamist. Viimane kilomeeter aga tuleb puhtalt emotsiooni pealt, et kõik läbi kohe ja seega võib see profiililt olla kui tahes raske aga ikkagi tundub see kerge - mõistusel on uskumatu jõud.

Esimene 10 km'i sai läbitud 45:13, kohaks oli 218. Alles jäänud 11,1 sai läbitud siis 48:15'ga ning lõplikuks kohaks oli 177.

Ilusti tõusvas tempos tehtud jooks. Lõpus oli veel jõudu ja jaksu isegi rahvast ergutada ja nõuda neilt kaasa elamist. Kui algus oli raske siis lõpp meenutas juba Ülemistele tiiru peale tegemist.
Tuleb vaid leida see nipp, et algusest peale oleksid jalad sellised värsked ja mõnus joosta, siis võib täitsa head tulemust juba oodata Tartust.

Igatahes nüüd on kavas võtta kergemalt. Mõned tempokamad trennid, palju kergemaid. Egas see oktoobri algus enam väga kaugel olegi.
Järgmine nädal möödub natukene kergemalt, kuna lähen neljaks päevaks kodumaalt eemale aga eks viskan tossud kotti ja tunnikese ikka leian, vähemalt paaril päeval, et kerge ringike teha.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar