esmaspäev, 30. märts 2015

Haigused

Ei õnnestunud haigustest eemale jääda. Esimene hoop tuli paar nädalat tagasi aga nagu tavapärane, olin järgmisel päeval juba jalul. Paar trennivaba päeva ning jälle jooksmas - tegin 25 km'i ning olemine polnud ammu juba nii hea olnud. Tol päeval võinuks veel 15 otsa teha.

Järgnev nädal tõi ilma osas muutusi - päike paistis, temperatuur 10 kandis, no päris kevad. Kahjuks tähendas see seda, et organism oli veel nõrk ning pärast higistamist õnnestus vähe külma saada ning sel korral niitis haigus mitmeks päevaks. Eks ma muidugi alguses ei tahtnud sellega leppida ning sai välistes tingimustes korralikult keha piinatud (ehitamisega seotud tegevused). Tulemus oligi selline, et ülemöödunud nädalasse jäi vaid kaks trenni.
Alles eelmisel nädalal sain ennast liikuma jälle, kuid siingi algul kergelt.

Seega kaks rasket treeningnädalat, mis pidid korraliku hoo andma, jäid poolikuks või lausa olematuteks. Eks see ole mõneti kogenematus ning soovimatus treenimist nii oluliseks seada, et muu elu seisab kui väike tõbi küljes. Tagasivaadates saan aru küll, et pidanuks paar päeva vedelema, telekat vaatama ning siis saanuks oluliselt kiiremini jalule aga noh, mis tehtud see tehtud.

Möödunud nädal aga kujunes lõpuks päris tugevaks.
Teisipäeval tegin kerge jooksu ning vältisin kiiremaid liigutusi, sh higistamist.
Kolmapäeval tegin kilomeetriseid lõike (saalis). Natukene mängisin tempoga ning puhkepausidega ning tehtud nad said.
Neljapäeval oli olemine juba vägagi ok ning sai pikem jooks tehtud (~ 14 km). Reedel oli plaani kohaselt kerge jooks ja laupäeval võtsin kavva jälle lõigud.
Sel korral 8*500 m. Ei olnud kerge, haiguse nähud, väsimus nädalast jne aga tehtud nad said. Eks esimesed paar lõiku said muidugi pisut liiga kiiresti ka tehtud.

Pühapäeval oli pikema jooksu päev. Võtsin kavva natukene raskema ja pikema jooksu kui algselt kava ette nägi (kuna see nädal on kerge jälle, siis sel põhjusel sai natukene vinti peale keeratud). Kodu juurest lippama ning tiiruga ümber Ülemiste järve kodu tagasi. Kokku 24 km'i ning aega läks kümmekond minutit üle 2 tunni.


Sel nädalal siis kergem kava, kuna nädala lõpus on ees ootamas 10 km'i jooks Haapsalus. Üldse hakkavadki nüüd järjest võistlused peale tulema - tea, millal aega trenni teha on.
Kui 4ndal Aprillil on kavas Haapsalu 10 km'i jooks, siis 19ndal lippan Pärnumaal Luitejooksul. 1 mail kavas Viljandi järvele tiir peale teha ning siis juba peab treeneriga arutlema, kas Tartu Jooksumaratonil osaleda või mitte.
Kui osalen, siis on kavas distants trennina läbida. Samas eks alternatiiv oleks joosta hoopis 10 km'i jooksul ning seal siis kiire jooks teha.

Need arutelud siis põhjustatud, kuna nädal pärast mainitud Otepää-Elva jooksu ootab ees maraton Hiinas. Kuna maraton saab raske olema, peab kindlasti korralikult puhanuna sinna peale minema.


Selleks korraks kõik :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar