neljapäev, 18. juuni 2015

Viimane pikk jooks?!?

22. juunil toimub neljandat korda Võidupüha maraton. Nii nagu eelmisel kolmel korral panen jala joonele ka sel aastal. Kindlasti osalen ma seal, kuna see on ikkagi nö kodukoha jooks aga samuti põhjusel, et saab joosta punktist A punkti B ning ongi jooks tehtud.

Sealt jooksult on mitmeid mälestusi - ikkagi oma esimese maratoni jooksin seal. Samuti on taskus sellelt jooksult siiani kehtiv isiklik rekord (selle jooksin välja siis möödunud aastal). Meenub esimene aasta, kus jooksu päevale sattus vist Juuni kuu ainus soe ilm (26 ja ilus päike paistmas). Samas möödunud aasta kostitas küllaltki tugeva tuulega, mida asjaolude kokkulangevuse tõttu olin sunnitud üksi murdma.

Sel aastal on asjad aga vähe teisiti.
Ei ma ei tea, mis ilmaolud tol päeval esinevad - ilma ennustusi vaadates võib igal päeval midagi uut ja huvitavat näha.
Vaid sel korral lähen jooksu läbima treeningjooksuna.

Nimelt on plaan enam keskenduda lühematele distantsidele, kuid kuna soov sellel võistlusel osaleda oli suur, siis leppisime treeneriga kokku, et läbin võistluse treeninguna ning seejärel teeme pikkadest või ülipikkadest (sõltub vaataja silmavaatest) jooksudest mõningase pausi.
Kui kaua see paus kestab, eks seda näeb aga ei välista, et järgmine sellise pikkusega jooks saab toimuma alles aasta pärast samal rajal ehk siis arvult viiendal Võidupüha maratonil. Mõni aeg tagasi oli küll juttu, et võiks SEB Maratonil ka jala joonele panna aga mulle tundub, et pigem jooksen seal mõnda lühemat distantsi kui maratoni.


Aga kellel enne Jaanipäeva plaanid puuduvad või soovib lihtsalt 5 päeva kestvate pühade vahele midagi muud teha, siis tulge esmaspäeval Võidupüha maratonile. Nagu öeldud, rada viib punktist A punkti B ning on minu arvates küllaltki mitmekesine sisaldades nii asfaldil jooksmist kui ka metsarada. Eriti meeldejääv on aga jooksu lõpp, kus umbes pool kilomeetrit õnnestub joosta mööda nö peatänavat ehk Rüütli tänavat, samal ajal inimesed ergutamas ja plaksutamas. See on päris mõnus tunne, isegi kui jalad enam ei kanna :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar